10 dywidendowych perełek z NewConnect
Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu Krzyśka "Chris Abra" Abramowicza, najlepszego eksperta od rynku NewConnect, zwanego małą giełdą. Okazuje się że i tam można wyłowić całkiem wartościowe perełki dywidendowe :-)

Witam, z tej strony Krzysztof Abramowicz – jestem autorem raportu topNC opisującego najlepsze spółki z NewConnect oraz bloga marketrevolution.eu o pokrewnej tematyce.

https://longterm.pl/forum/vip/Spolki-Z-Newconnect.html
Kiedyś na łamach long term opublikowałem post o spółkach dywidendowych, które płacą najlepsze dywidendy. Teraz wracam do tematu, ale w trochę zmienionej formie. Postanowiłem pokazać kilka małych spółek – głównie z rynku NewConnect, które płacą wysokie dywidendy. Aby nie przedłużać, jedziemy z tematem!

DEKTRA #DKR – To mała Toruńska spółka zajmująca się sprzedażą folii, jej głównym odbiorcą jest sektor budowlany i rolny dzięki czemu przychody spółki rosną. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że średnia dywidenda roczna wynosi w niej około 10%, a kurs spółki ma niską zmienność. Dodatkowo filozofią biznesową właściciela jest prowadzenie spółki dywidendowej, a w akcjonariacie jest fundusz inwestujący w spółki dywidendowe -ZOLKIEWICZ & PARTNERS INWESTYCJI W WARTOŚĆ FIZ.

http://marketrevolution.eu/wywiad-z-maciejem-stefanskim-wiceprezesem-dektry/

 

Analiza Techniczna: poprawiły się obroty, dodatkowo spółka jest w spokojnym trendzie wzrostowym. Zmienność roczna w ostatnich latach rzadko kiedy przekraczała 30%.

 

 

TELESTRADA #TLS – Spółka działa w trudnej branży jaką jest telekomunikacja i ma swoją markę telefonii komórkowej dla młodzieży o nazwie Lajt Mobile. Problemem spółki, jak i całej branży, są spadające od 2015 roku przychody. Jednak marża netto jest na przyzwoitym 17% poziomie, ROA z kolei wynosi 44%. W efekcie spółka od dwóch lat płaci przyzwoite dywidendy i jest też względnie tania, P/E wynosi 5,4. Mają też fundusze w akcjonariacie, co jest rzadkością na rynku NewConnect.

 

AT: Problemem jest płynność, która jednak w obecnym roku znacznie się poprawiła. Na plus jest ładny trend i potencjalne wsparcie fibonacciego. Patrząc na przełamania krótszej linii trendu, impet ruchu cenowego powinien zwolnić.

 

Cyfrowe Centrum Serwisowe #CCS – To kolejna spółka aspirująca do grona spółek płacących 10% rocznie dywidendy. Działa w branży dystrybucji i napraw smart fonów, oprócz samych problemów sektorowych – niskich marż i dużych zobowiązań w bilansie, ma też problemy z przewlekłym postępowaniem przeciw urzędowi skarbowemu. Kurs jednak wskazuje, że sytuacja powoli się poprawia i jest on ponad 60% wyżej od zeszłorocznego dołka.