O NAS

ALBERT ROKICKI - niezależny analityk rynku akcji

albert@longterm.pl

Nazywam się Albert Rokicki i jestem właścicielem firmy ROCK INVEST. Posiadam tytuł Magistra Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał. Nie traktuje giełdy jak kasyna, gdzie można wygrać coś w jeden dzień, dlatego nigdy nie gram na DT. 

Nigdy nie kupiłbym akcji spółki, której nie chciałbym posiadać na własność, gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe.  

Całość treści mojego bloga stanowią jedynie moje, osobiste opinie i nie chciałbym aby ktokolwiek sugerował się nimi przy podejmowaniu swoich, własnych decyzji inwestycyjnych.

Moją życiową misją jest „edukacja polskiego społeczeństwa w zakresie inwestycji giełdowych oraz przyciąganie zagranicznego kapitału do Polski

Od 2006 roku prowadziłem bloga pod adresem www.longterm.bblog.pl, który wypracował sobie przez lata ugruntowaną pozycję w polskiej blogosferze inwestorskiej. Przez ponad 5 lat pojawiło się ponad 350 artykułów, poświęconych bezpośrednio lub pośrednio inwestowaniu na giełdzie papierów wartościowych. Bardzo często poruszane były również tematy z zakresu szeroko rozumianej światowej ekonomii. W połowie 2012 roku przeniosłem całą swoją aktywność na własną stronę internetową www.longterm.pl 

Jestem członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. 

Od 2010 roku regularnie piszę artykuły dla Equity Magazine www.equitymagazine.pl – niezwykle szybko rozwijającego się pisma internetowego, które zdobyło już drugie miejsce na polskim rynku w swojej kategorii i posiada ponad 30 tyś. czytelników.

Od 2013 roku regularnie piszę artykuły dla Market Voice Magazine http://www.marketvoice.pl/  oraz Trendu http://www.gazetatrend.pl/ 

W swoich analizach wspieram się narzędziami dostępnymi na płatnych serwisach: www.fundamentalna.net,www.sindicatror.net i www.investio.pl, udostępniający swój „Stock Screener” oraz www.stockwatch.pl. Korzystam również z narzędzia analizy technicznej www.squaber.com.

Na bieżąco obserwuję rynki akcji na całym świecie, czytam i oglądam materiały zamieszczane na  zagranicznych serwisach takich jak Bloomberg, Wall Street Journal, Financial Times, CNN Money i wiele innych. Śledzę również ok. 50-60 blogów o tematyce finansowej, zarówno krajowych jak i zagranicznych (w większości amerykańskich). Przeczytałem kilkadziesiąt książek poświęconych inwestowaniu na giełdzie. Od kilku lat regularnie uczestniczę w konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) – „Profesjonalny Inwestor” oraz „Wall Street”, jak również „Skuteczny Inwestor” organizowaną przez Strefę Inwestorów (SI).

W 2013 roku miałem okazję być jednym z prelegentów podczas pierwszej, całkowicie internetowej konferencji dotyczącej inwestowania „Internetowy dzień inwestowania„, organizowanej przez SI. Oprócz mnie, prelegentami byli między innymi Paweł Szczepanik, Michał Stopka, Paweł Biedrzycki i Przemysław Gerschmann.

23.11.2013 na wszystkich liczących się polskich portalach internetowych (Interia.pl. Wp.pl, Onet.pl. Gazeta.pl. Inwestycje.pl) ukazał się mój artykuł pt. Wielka hossa pokoleniowa„, który następnie był wielokrotnie cytowany i udostępniany w mediach społecznościowych i forach internetowych. Na portalu Interia.pl, był przez kolejne 2 dni, najczęściej komentowanym artykułem z ponad 2300 komentarzami czytelników.

W 2014 roku po raz drugi z rzędu zostałem zaproszony na Internetowy Dzień Inwestowania, organizowanej przez SI, podczas którego byłem jednym z prelegentów, obok Pawła Szczepanika, Michała Stopki i Birgera Schafermeiera.

28.05.2014 wziąłem udział w I Debacie Inwestycyjnej, organizowanej przez Banking Magazine i Netfund.pl:

Pełna relacja z tej imprezy:

http://banking-magazine.pl/2014/06/03/podsumowanie-debaty-inwestycyjnej-wroclaw-2014/

W listopadzie 2014 roku poprowadziłem wykład na konferencji "Profesjonalny inwestor", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w Zakopanem:

Link do zapowiedzi wydarzenia: http://www.sii.org.pl/7721/edukacja-i-analizy/profesjonalny-inwestor/profesjonalny-inwestor-2014.html

W 2015 roku poprowadziłem wykład na największej konferencji inwestorów w Polsce - "Wall Street 19" w Karpaczu, organizowanej przez SII. Udzieliłem tam również wywiadu Bankier TV - poniżej link:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spolki-dywidendowe-idealny-pomysl-na-emeryture-7264017.html

23.02.2016  poprowadziłem szkolenie w samej świątyni inwestowania - w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Przebyte szkolenia:

„Inwestor profesjonalny” – prowadzącym był Michał Stopka – były zarządzający portfelem akcyjnym ING OFE.

„Jak nie dać się nabrać na kreatywną księgowość” – prowadzącym był dr Jacek Welc – autorytet w dziedzinie badań raportów finansowych, ze szczególnym naciskiem na tropienie sztuczek księgowych.