Spółki prowzrostowe na tydzień 11-15.06.2018
To był bardzo udany tydzień dla portfela SPT - Ten Square Games zyskał aż +29,45%, Playway zyskał +11,82% a 11 bit zyskał +5,09%, co dało łączny zysk na całym portfelu +15,45%. Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?

Obecnie, łącznie po pięciu latach i 49 tygodniach od początku prowadzenia portfela (22.06.2012), inwestycje przyniosły 160,57% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG zyskał 46,85%.

Pierwsza edycja 2012/2013 (pełny rok) zakończyła się wynikiem 24,7%

Druga edycja 2013/2014  (pełny rok) zakończyła się zyskiem 24,53%

Trzecia edycja 2014/2015 (pełny rok) zakończyła się zyskiem 7,77%

Czwarta edycja 2015/2016 (pełny rok) zakończyła się stratą  0,17%

Piąta edycja 2016/2017 (pełny rok) zakończyła się zyskiem 43,22%.

Obecnie po 49 tygodniach szóstej edycji portfel zyskuje +57,69% wobec spadku WIG o 3,28%

Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?

Dokonałem jednej zmiany w składzie wprowadzając bardzo w mojej ocenie perspektywiczną spółkę.

Od tego tygodnia portfel SPT został zamknięty w strefie VIP portalu Longterm.pl, dostępnej dla Subskrybentów Longtem.

Zamów roczny lub 2-letni abonament Longterm aby uzyskać dostęp do portfela a także wielu innych użyteczności - forum VIP, mój długoterminowy portfel inwestycyjny, archiwym webinarów, portfel SCT Radka "Humanisty na giełdzie" Chodkowskiego i wiele innych).

Zamów roczny lub 2-letni abonament TERAZ <<LINK>>

lub

Zamów miesięczną subskrypcję na sam portfel SPT (spółki prowzrostowe tygodnia) <<LINK>>

 

Poniżej mała ciekawostka - porównanie zachowania portfela SPT (czerwona linia) z indeksem WIG (niebieska linia) od początku prowadzenia portfela (22.06.2012):

 

A tak wygląda performance od początku 2013 roku (startując od wyjściowych 30 000 zł):

 

WYNIKI PORTFELA ZA ROK (2016) MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ <LINK>

Po co w ogóle prowadzę ten portfel?  

CELEM JEST UZYSKANIE KWOTY 20 000 000 PLN <LINK>(SŁOWNIE: DWUDZIESTU MILIONÓW ZŁOTYCH) W OKRESIE 30 LAT Z POCZĄTKOWEGO, TEORETYCZNEGO KAPITAŁU, WYNOSZĄCEGO 30 000 PLN (SŁOWNIE: TRZYDZIEŚCI TYSIĘCY ZŁOTYCH) w 2012 ROKU. W CZERWCU 2012 STARTOWAŁEM Z POCZĄTKOWYMI 30 TYSIĄCAMI ZŁOTYCH. W CZERWCU 2042 ROKU PLANUJE NA TYM BLOGU ZAMIEŚCIĆ HISTORYCZNY WYKRES, KTÓRY POKAŻE DROGĘ JAKĄ ZARZĄDZANY PRZEZE MNIE KAPITAŁ PRZEBYŁ PRZEZ 30 LAT Z KWOTY 30 000 ZŁ W 2012 ROKU, DO PONAD 20 MILIONÓW ZŁ (PLAN MINIMUM). 

NIEMOŻLIWE? ABY TO OSIĄGNĄĆ WYSTARCZY ŚREDNIOROCZNA STOPA ZWROTU NA POZIOMIE MINIMALNIE WYŻSZYM NIŻ 24,2% (dokładnie: 24,203%, dzięki której przekroczę poziom 20 mln w 2042 r.). Pokazuje to wielką moc jaką posiada procent składany, działający w czasie kilkudziesięciu lat. Podczas pierwszego roku trwania eksperymentu stopa zwrotu wyniosła 24,67% zatem plan został wykonany z nawiązką. Drugi rok inwestycji zakończył się nieco gorszym rezultatem bo łączny zysk wyniósł 24,53%. Jak do tej pory wszystko zatem idzie zgodnie z założonym planem :-)

CZY MÓJ EKSPERYMENT SIĘ UDA?

Cóż, czas pokaże ale jedno jest pewne – ten czas 28 lat i tak upłynie, bez względu na to czy będę próbował czy nie :-)  

Dołącz do mnie w mojej drodze do tego ambitnego celu odległego o ponad 28 lat i obserwuj moje cotygodniowe zmagania z rynkiem.  Nie podejmowałem się go bynajmniej dlatego że jest to cel łatwy do osiągnięcia – wręcz przeciwnie, wymaga wielkiego samozaparcia, wytrwałości i determinacji. Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi analizami i artykułami na blogu zapisz się na bezpłatny newsletter i otrzymaj powitalnego e-booka „Inwestuj longterm II” gratis! (formularz po prawej stronie bloga – wystarczy podać imię, nazwisko lub nicka jeśli chcesz pozostać anonimowym oraz oczywiście adres e-mail). Polub również profil mojego bloga na Facebooku, na którym informuje na bieżąco o nowych artykułach oraz zmianach w składzie portfela:

https://www.facebook.com/longtermblog

Metodologia portfela: zasada jest taka, że co tydzień inwestuje taką samą kwotę w 3 wyselekcjonowane spółki. Zysk lub  strata nie jest brana pod uwagę przy kolejnych inwestycjach – każdy kolejny tydzień należy traktować tak, jakby startowało się od zera z taką samą kwotą. Środki zarobione nie podlegają reinwestowaniu z tygodnia na tydzień (Reinwestuję zysk raz, przy starcie każdej kolejnej edycji!). Przykładowo: W I tygodniu inwestuje po 10 000 zł w każdą spółkę (portfel łącznie posiada kapitał początkowy 30 000 zł). Zysk w I tygodniu wynosi 1,77% czyli że portfel zarobił 531 zł. W kolejnym tygodniu nie inwestuje jednak tych zarobionych już pieniędzy ale ponownie zainwestowana kwota to początkowe 30 000 zł. W II tygodniu zarabiam 10% czyli 3000 zł czyli łączny skumulowany zysk po dwóch tygodniach to 3531 zł czyli 11,77%. W portfelu spółek prowzrostowych nie stosuje zleceń stop loss. Poprzez przyjęcie takiej a nie innej metodologii, łączny zysk portfela został w sposób znaczący zredukowany.  Metodologia ta pozwala jednak wypłaszczyć wpływ ewentualnych strat jakie z pewnością pojawią się wcześniej czy później, podczas czasów gorszej koniunktury. Wyniki portfela nie uwzględniają kosztów prowizji maklerskich i należałoby uwzględnić minimum 0,19% od każdej przeprowadzonej transakcji.

Z inwestorskim pozdrowieniem, 

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Witam.

Szanowny Panie Albercie czy otrzymał Pan już moją wpłatę za dostęp do portfela SPT?

 

Pozdrawiam:

Investnik

odpowiedz

witam, tak otrzymałem wpłatę ale nie mogłęm zlokalizować Pana adresu email - w tym wpisie Pan go podał więc za chwilę wyślę materiał. Pozdrawiam

odpowiedz

Miałeś Pań wielką misję prowadzenia i zachęcania do prowadzenia portfela dywidendowego teraz Pan masz go głęboko w d..  Jedna wielka komercja owszem 20 baniek zarobisz Pan na abonamencie. Szkoda tu wchodzić. Dramat Weź Pan zablokuj tą stronę i daj dostęp tylko tym co się opłacają. Bo darmowe przedruki z książek o wielkich inwestorach to jest g..no warte.

Z inwestorskim pozdrowieniem

Zdrowy

odpowiedz

Witam,

nie korzystam z usług Longterm, ale lubiłem wejść i zoabczyć jak idzie, a tu bach już wszystko płatne.

Jasne jest,że głównym przychodem jest dla Longterm subskrypcja-z tego żyje- główną działalnością nie jest inwestowanie a blog i sybskrypcje.

Dlatego Tak Bardzo Szanuje Pana Rafała Zaorskiego i Trading Jam Sesion, który nie bierze za szkolenia i inne rzeczy ani jednej złotówki.

To też jest kwestia odpowiedzialnośći za to co się robi i jak się robi i wiarygodności osoby. Póki są wyniki to ok-ale jak przyjdą chude lata i przyjdzie się pożegnac z większą częścią zysku? (subskrypcji nikt nie zwróci

 

ogólnie pomysł samego bloga szanuję i życzę sukcesu

odpowiedz

Ludzie czemu wy tego jeszcze nie widzicie.. Pan Albercik zarabia pieniadze na prowadzeniu tego bloga !! Subskrypcja i juz 500+ mu do kieszeni leci

To w ten sposob zarobi 20 milionow...

 

A teraz jeszcze  tygodniowe rekomendacje za 57 zyta.. Przeciez one przez kupe lat byly za darmo.. Dlaczego nam to robisz??

odpowiedz

ludzie, Albert prowadzi te strone i na początku wszystko robił za darmo. Uwiarygodnił się - pokazał że zna sie na rzeczy, zarabiał jak była bessa - dacie wiare ? a potem  i stopniowo podnosil cene abonamnetu. I to normalne jest przecież. Kto by chciał coś robić zupełnie za darmoche ? a Albert robił przez ponad rok, może dłużej nie pamiętam. Na początku po rocznej darmoszce pobierał marne 125zł za rok. To były lata.. śmieszna kasa za każdy zyskowny rok.... ale to se nie wróci  Żałujesz na abonament teraz to inwestuj sam jak taki jesteś mądry. Ja wole mieć u boku Alberta - przynajmniej wiem że na 99% zarobie. W sumie to na 100% bo żadnego roku od 2012 nie miałem na minus..  W sumie dla mnie to lepiej żeby mniej osób wykupiło ten abon, za dużo sie i tak już tu zleciało nowych... ale Albert przecież musi mieć motywację to prowadzić podnosić poziom itd więc nie ma co mu żałować.. a tak na marginesie - wiecie ile bierze Warren Buffet za zarządzanie kapitałem ?  - oj nie stać Was - a tu mamy przyszłego Warrena po promocyjnej jeszcze cenie  Bravo Albert - !

odpowiedz

Przecież nikt nie każe Panu nic kupować... Bardzo dobrze, że się ceni. Pan lubi pracować za darmo? :-) Inną kwestią jest fakt, że ja dzięki między innymi temu portfelowi zdecydowałem się na zakup subskrypcji, jeśli go nie będzie, następni użytkownicy mogą nie widzieć sensu aby zakupić subskrypcję.

Pozdrawiam

odpowiedz

Witam,

Zamówiłem miesięczną subskrypcję na sam portfel SPT, zapłaciłem przelewem, potwierdzenie przelewu wysłałem na adres : albert@longterm.pl.

Proszę o udostępnienie portfela.

pozdrawiam

Wiesław Górny

odpowiedz

Witam,

Dziękujemy bardzo. Czekamy teraz aż pieniądze się zaksięgują na rachunku i od razu wysyłamy raport.

Pozdrawiam

odpowiedz