Dywidenda jak w banku
Jak zabrać się za inwestowanie w spółki dywidendowe? Pierwsze kroki
article preview
Jak zacząć swoją przygodę z inwestowaniem w spółki dywidendowe? Czy możemy wchodzić w giełdę za cały kapitał? Gdzie otworzyć najlepszy rachunek inwestycyjny? Gdzie sprawdzać, które spółki wypłacają dywidendy i kiedy?
czytaj dalej
Jak wybrać idealną spółkę dywidendową w 9 krokach?
article preview
W USA jest 15 spółęk, które nieprzerwanie wypłacają dywidendy od ponad 100 lat! Tak to nie pomyłka - takie spółki jak Coca Cola czy Exxon Mobile nigdy nie zawiodły swoich akcjonariuszy i służą kolejnym pokoleniom inwestorów ponad 10 dekad. Czy polskie spółki mogą podążyć tym śladem - jeśli tak to jakie? Jak znaleźć taką idealną, długowieczną spółkę dywidendową w 9 krokach?
czytaj dalej
Wywiad z zarządzającym funduszem akcji dywidendowych
article preview
Jak wygląda dzień zarządzającego akcyjnym funduszem inwestycyjnym? Jakie kryteria selekcji są dla niego priorytetem i czy analiza techniczna może być przydatnym uzupełnieniem analizy fundamentalnej przy doborze spółek do portfela - na te i inne pytania odpowiedział zarządzający funduszem dywidendowym BPH TFI - Michał Sikorski.
czytaj dalej
Dlaczego warto założyć konta IKE i IKZE?
article preview
Do tej pory korzystałem tylko z IKE, bo po pierwsze - aż wstyd się przyznać, ale nie wiedziałem, że w ogóle można mieć również IKZE (myślałem, że można mieć tylko jedno z tych kont), po drugie - intuicyjnie nie doceniałem IKZE ze względu na o wiele mniejszy limit. Jak wielki to był błąd z mojej strony i dlaczego teraz w pośpiechu zakładam IKZE o tym dowiecie się w tym artykule.
czytaj dalej
Recepta na wyższy zysk
article preview
Dwóch niezłomnych inwestorów - Albert Rokicki i Maciej Samcik otrzymało receptę na sukces - to od nich zależy czy ją wykorzystają czy przegapią kolejną szansę na wyższy zysk. Obejrzyj koniecznie najnowsze video w ramach akcji "Dywidenda jak w banku".
czytaj dalej