akcje dywidendowe
Portfel akcji dywidendowych - odsłona XVIII
article preview
Przez ostatnie dwa miesiące niewiele się działo w portfelu - skład oczywiście ten sam ale łączna stopa zwrotu wraz z dywidendami wzrosła do 23,2%. Jakie dywidendy wpadły w tym roku a na jaką jeszcze wciąż czekam?
czytaj dalej
Tanie akcje, jeszcze tańsze akcje...
article preview
Czy polskie, największe spółki giełdowe - tzw. blue chipy są już wręcz okazyjnie tanie? Co sądziłby o tym nauczyciel słynnego Warrena Buffetta czyli Ben Graham gdyby żył? Postarajmy się odpowiedzieć na te pytania.
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - XI odsłona
article preview
Pierwsza połowa roku nie była łaskawa dla portfela spółek dywidendowych - problemy frankowiczów sprawiły, że PKO Bank Polski pod naciskiem KNF nie zdecydował się wypłacić w tym roku dywidendy. Z kolei bardzo kontrowersyjne plany pomocy sektorowi górniczemu, spowodowały drastyczną redukcję dywidendy PGE. Honoru portfela bronią GPW, PZU i KGHM, które tradycyjnie wypłacą całkiem przyzwoite dywidendy (PZU i GPW nawet bardzo sowite).
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - odsłona IX
article preview
Jakich transakcji dokonałem podczas "paniki frankowej" w ramach mojego portfela akcji dywidendowych? Jak obecnie przedstawia się zysk portfela?
czytaj dalej
Portfel dywidendowy - IV odsłona
article preview
Minęły już cztery tygodnie, od czasu kiedy rozpocząłem prowadzenie nowego portfela, mającego na celu czerpanie zysków z dywidend spółek. Czas sprawdzić jak prezentuje się portfel po ostatnich zawirowaniach geopolitycznych.
czytaj dalej
12
«
1/2