długoterminowe inwestowanie
Dlaczego powinieneś inwestować w spółki dywidendowe?
article preview
W poprzednim artykule w ramach naszego cyklu "Dywidenda jak w banku, czyli o długoterminowym inwestowaniu oszczędności" pisałem dlaczego ogóle inwestuję na giełdzie akcji. Tym razem skupię się na powodach dla których w długim terminie powinno się stawiać na spółki regularnie wypłacające dywidendy.
czytaj dalej
Czy to już hossa?
article preview
Brexit bardzo łagodnie przełożył się na sytuację na giełdzie, znamy już zamiary rządu odnośnie OFE oraz co najważniejsze - poznaliśmy w końcu projekt ustawy frankowej. Czy zdjęcie z polskiego rynku akcji tych niepewności spowoduje, że nastąpi teraz długotrwały trend wzrostowy dla WIG-u? Czy spowolnienie chińskiej gospodarki i ewentualny wybór Trumpa nie zagrażają nam równie mocno i czy pomimo zapewnienia sobie garnizonu NATO możemy czuć się bezpieczni i Rosja na nas nie napadnie?
czytaj dalej
Jak inwestować i nie płacić podatku Belki - zapis czatu z webinaru
article preview
Za nami kolejny, drugi już webinar poprowadzony wspólnie z Maćkiem Samcikiem, autorem bloga "Subiektywnie o finansach". Tym razem rozłożyliśmy na czynniki pierwsze narzędzia optymalizacji podatkowej inwestycji, dostępne w naszym kraju i w dodatku całkowicie legalne, dzięki którym albo płaci się o wiele niższy podatek albo można nawet nie płacić go wcale.
czytaj dalej