najlepsze polskie spółki
Najlepsze polskie spółki po wynikach za II kwartał
article preview
Przedłużająca się korekta na szerokim rynku jest doskonałą okazją do zakupu akcji o mocnej pozycji fundamentalnej po bardzo korzystnych cenach. Które spółki wypadną najlepiej, zaskoczą oczekiwania analityków oraz poprawią zyski rok do roku w największym stopniu? W które spółki można będzie zainwestować swój kapitał i liczyć sowite zyski przed kilka najbliższych lat?
czytaj dalej
Ranking najlepszych 15 polskich spółek
article preview
Wczoraj ukazał się najnowszy raport "TOP 15 POLAND" czyli ranking najlepszych, polskich spółek po wynikach za I kwartał tego roku. Już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy, że weszła do niego nowa, bardzo obiecująca i przyszłościowa spółka, godna reprezentowania Rzeczypospolitej Polskiej na arenie międzynarodowej, z szansą na uzyskanie miana marki globalnej.
czytaj dalej
Które akcje dadzą najwięcej zarobić?
article preview
Na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się hossa - WIG od początku roku zyskał prawie 10% a indeksy małych i średnich spółek zyskały 10,7% (MWIG40) i 12,8% (SWIG80). Uważam, że jest już czas, aby przynajmniej jakąś niewielką część swojego kapitału (oszczędności) zainwestować w dobrze wyselekcjonowane polskie spółki giełdowe. Podkreślam, że nie musi to być absolutnie całość oszczędności - tego bym wręcz odradzał ale w obliczu tak niskiego oprocentowania lokat bankowych, warto podjąć świadome ryzyko i wejść w giełdę rozsądną częścią kapitału.
czytaj dalej
10 wygranych spółek dzięki funduszom unijnym
article preview
Już niebawem zaczną napływać środki z kolejnej perspektywy funduszy unijnych na lata 2015-2020, opiewające na kwotę 82,5 mld euro czyli po dzisiejszym kursie ok. 342 mld zł. Warto się zatem zastanowić, które polskie spółki najbardziej skorzystają na tym zastrzyku wartym przecież aż 20% naszego PKB.
czytaj dalej
Najlepsze polskie spółki po wynikach kwartalnych
article preview
Mamy za sobą kolejny sezon wyników kwartalnych polskich spółek. Które wypadły najlepiej a które rozczarowały inwestorów? Które udowodniły odporność na zmiany koniunktury i najlepiej rokują na przyszłość?
czytaj dalej