portfel dywidendowy
Spółki prowzrostowe na tydzień 05-09.09.2016
article preview
To nie był udany tydzień dla portfela SPT - Amica wprawdzie zyskała po bardzo dobrych wynikach 3,5%, ale Briju straciła 3,7%, a ATM Grupa 2,2%, co dało średnią stratę 0,8%. Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?
czytaj dalej
Stopa dywidendy dla WIG20 rośnie
article preview
W kwietniu ceny największych polskich spółek z indeksu WIG20 obniżyły się o 5%, w tym miesiącu jak do tej pory obniżyły się o 4%. Czy to jest powód do smutku dla długoterminowego inwestora dywidendowego?
czytaj dalej
Tanie akcje, jeszcze tańsze akcje...
article preview
Czy polskie, największe spółki giełdowe - tzw. blue chipy są już wręcz okazyjnie tanie? Co sądziłby o tym nauczyciel słynnego Warrena Buffetta czyli Ben Graham gdyby żył? Postarajmy się odpowiedzieć na te pytania.
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - XII odsłona
article preview
Minęło już ponad 7 miesięcy od ostatniej odsłony portfela spółek dywidendowych, założonego w 2014 roku z myślą o zabezpieczeniu swojej emerytury. Jak wygląda aktualny stan tego portfela i ile dotychczas udało mi się wysupłać z samych dywidend?
czytaj dalej
Co dalej z giełdą akcji, dolarem, bankami?
article preview
Dlaczego nasza giełda jest tak beznadziejnie słaba? Czy 2016 będzie w końcu wyczekiwanym przez nas rokiem Polski? Czy podatek bankowy jest już w cenach? Jak widzę przyszłość polskiej energetyki?
czytaj dalej