portfel dywidendowy
Portfel akcji dywidendowych - XI odsłona
article preview
Pierwsza połowa roku nie była łaskawa dla portfela spółek dywidendowych - problemy frankowiczów sprawiły, że PKO Bank Polski pod naciskiem KNF nie zdecydował się wypłacić w tym roku dywidendy. Z kolei bardzo kontrowersyjne plany pomocy sektorowi górniczemu, spowodowały drastyczną redukcję dywidendy PGE. Honoru portfela bronią GPW, PZU i KGHM, które tradycyjnie wypłacą całkiem przyzwoite dywidendy (PZU i GPW nawet bardzo sowite).
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - odsłona X
article preview
Można śmiało stwierdzić, że postawiłem all in na polskie akcje dywidendowe, których zakupiłem już za prawie 56 000 zł , pozostawiając sobie zaledwie 2082 zł gotówki, przeznaczonej na ten cel. Akcje stanowią w tej chwili aż 96,7% kapitału portfela dywidendowego. Akcje których spółek kupowałem w ubiegłym tygodniu?
czytaj dalej
Portfel dywidendowy - odsłona VIII
article preview
Grudzień był rekordowym miesiącem pod względem zakupów akcji do portfela - wydałem aż 5752 zł czyli 10% dostępnego na ten cel kapitału. Jakie akcje kupowałem i jak prezentuje się obecnie portfel?
czytaj dalej
Jak zbudować portfel dywidendowy - video.
article preview
W ubiegły poniedziałek poprowadziłem webinar przy współpracy z Prowebinar.pl, pt. "Jak zbudować portfel akcji dywidendowych i skutecznie zarabiać na giełdzie".
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - VII odsłona
article preview
W ostatnim czasie, wykorzystałem przeceny dwóch spółek wybitnie dywidendowych do zakupu drobnych pakietów ich akcji. Jedną już miałem wcześniej w portfelu - zakup drugiej, zawsze rozważałem i w końcu to zrobiłem.
czytaj dalej