system inwestycyjny
System inwestycyjny cz. III
article preview
Każdy zawodowy inwestor prędzej czy później dochodzi do tego etapu - zaczyna zdawać sobie sprawę, że inwestowanie czysto intuicyjne narażone jest w długim terminie na porażkę. Trzeba mieć spisany zestaw żelaznych zasad, których nie wolno pod żadnym pozorem złamać, nawet kosztem utraty krótkoterminowych zysków. Zapraszam na kolejne 4 zasady mojego dekalogu.
czytaj dalej
System inwestycyjny cz. II
article preview
O potrzebie posiadania własnego systemu inwestycyjnego pisałem w poprzednim artykule z tego cyklu. Każdy zawodowy inwestor prędzej czy później dochodzi do wniosku, że jego psychika jest zbyt słaba aby samodzielnie poradzić sobie z długotrwałą, nie mówiąc już o codziennej (to już hardcore) walce z rynkiem i konstruuje swój własny, dostosowany do potrzeb system lub też przynajmniej zbiór żelaznych zasad. Zapraszam do omówienia kolejnych 3 punktów z mojego dekalogu.
czytaj dalej
System inwestycyjny cz. I
article preview
Wiele się pisze i mówi o inwestowaniu w kontekście selekcji określonych aktywów - akcji, kontraktów, walut, obligów czy surowców. Mało kto jednak zastanawia się nad bardzo istotnym zagadnieniem a mianowicie systemem transakcyjnym, który ma zapewniać nam przewagę nad rynkiem. Co to właściwie jest ten system i jakie powinny być jego podstawowe zasady?
czytaj dalej